wtorek, 29 maja 2012

"Stary facet, a czyta romansidła!"

  Zawsze z dystansem podchodziłem do młodych panienek uprawiających poezję w Internecie. Po pierwsze: przeważnie ich tematy były zdumiewająco powtarzalne: miłość (mniej lub bardziej szczęśliwa), młodzieńczy bunt (często żenujące) oraz używki (niepokojące). Po drugie: jestem człowiekiem niesamowicie wręcz wrażliwym na formę wypowiedzi. Młode Konopnickie zasypują mnie nadmiarem emotikonków (czasem ich używam, ale duża ilość szkodzi zawsze) oraz pogardą dla ortografii, której nie powstydziliby się polscy futuryści.
  Pewnego dnia na profilu jednej z użytkowniczek demotywatorów natrafiłem na link do strony z jej dziełami literackimi. "Dobra, ponaśmiewam się trochę"- pomyślałem.
  A tu niespodzianka.
  Nie dość że forma przekazywania myśli okazała się bardzo przyzwoita, to jeszcze po przeczytaniu kilku krótkich tekstów coś we mnie drgnęło. Dziwne. Nie umiem zdefiniować dobrego utworu, ale pomocnym może się okazać fakt, że po przeczytaniu wierszu "Sztuczne Uczucia" pojawiło się we mnie uczucie, które można opisać jako "Kurde, faktycznie!".
  Tak, tak, wiem- "Uuuuu! Szarozielony czyta twórczość nastolatek!". Tak, też mnie to zaskoczyło. Może po prostu odkryłem bardziej uduchowioną część swojej natury? Nie wiem.
  Spodobało mi się. A jak coś mi się podoba, to przykładam się do jego promocji. Oto link dla zainteresowanych twórczością tej całkiem zdolnej panny.
  Miło czasem się przyjemnie rozczarować. Życzę dużo weny, Ewqa!

3 komentarze:

  1. witam. trafiłem tu z demotywatorów bo czasem lubię sobie wejść na konto takich z którymi się 'zderzam' w komentarzach pod demotywatorami. widzę jest zmiana, jakiś link i bach jestem. nie wiem jak się określa notkę w blogu bo nigdy nie czytałem ani nie pisałem (post?) ale panie Autorze ma pan bardzo fajną lekkość pisania przez co przyjemnie się czyta pana przemyślenia. wiersz użytkowniczki Ewqa faktycznie ponad przeciętny. będę wpadać by po komentować. pozdrawiam RadomM

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak samo jak kolega u góry, trafiłam tu przez demotywatory, nie będe owijać w bawełnę: blog bardzo się mi spodobał. A wiersze tej zdolnej panny są powalające ;)

    OdpowiedzUsuń